Crystal Cruises

All Inclusive plavby plné luxusu a objavov

Luxusná priestrannosť každej lode Crystal je umocnená výnimočným pomerom 1:1,7 zamestnancov k hosťom - kombináciou, ktorú prevýši iba bezkonkurenčné All inclusive vybavenie: neobmedzené množstvo vín a destilátov, bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, služby komorníka pre každý apartmán, upratovanie dvakrát denne s nočným rozostlaním, 24-hodinová izbová služba, predplatené sprepitné a služby Concierge zabezpečené absolventmi rakúskeho prestížneho „Les Clefs d'Or“.

Situácia COVID-19 - Aktuálne informácie o plavbách na Crystal Cruises Crystal Cruise Lines je americká luxusná lodná spoločnosť so sídlom v Los Angeles. Založená v roku 1988 ako dcérska spoločnosť veľkej japonskej námornej spoločnosti NYK, v 2015 bola predaná Genting Hong Kong (GHK), ktorá je majiteľom aj spoločnosti Star Cruises a hlavným akcionárom v Norwegian Cruise Line Holdings.

Destinácie: Crystal lode plávajú po celom svete, ich trasy pokrývajú juhovýchodnú Áziu, Panamský kanál, Európu, Karibik, Južnú Ameriku a ďalšie. Dĺžka cesty môže trvať kdekoľvek od siedmich do 99 dní. Exkurzie na pevnine sa líšia podľa itinerára a pokrývajú všetko od raftingu v dažďovom pralese v austrálskom Cairns až po triatlon v Dubrovníku. Vysoko žiadaná je i každoročná plavba okolo sveta v trvaní asi 110 dní.

Názov lodeTonážHodnotenie
Kajuty
hostia
Rok
spustenia
Posledná
renovácia
Crystal Serenity 68.870 t48520032018
Crystal Symphony 51.044 t42419952020
Crystal Endeavor Motorová jachta19.800 t-1002021 
Crystal Bach      
Crystal Mahler      
Crystal Mozart      
Crystal Ravel      
Motorová jachta Crystal Yacht Cruises  Crystal River Cruises

Ubytovanie na Serenity a Symphony: ubytovacie priestory sú zariadené v ocenenom súčasnom dizajne, ktorý upokojuje a inšpiruje.
K luxusným extra v kajute patrí aj 24-hodinová izbová služba, masáž v kajute (za poplatok), ďalekohľad a mohérová prikrývka na chladné noci.
Na palube nájdete tri základné kategórie kajút:
Vonkajšie Deluxe kajuty sú umiestnené na spodných palubách a majú veľke okná s výhľadom na oceán. Tieto izby sú vybavené buď posteľou veľkosti Queen alebo oddelenými lôžkami, toaletnými potrebami Aveda, značkovými županmi, TV s plochou obrazovkou a Wi-Fi pripojením na internet (60 voľných minút na osobu a deň).
Deluxe kajuty s balkónom sú umiestnené na vyšších palubách a zahŕňajú okrem vybavenia ako v Deluxe kajutách bez balkóna aj priestor pre posedenie na súkromnej ​​vonkajšej palube.
Na výber sú tri možnosti v kategórii Penthouse: Penthouse, Penthouse Suite a Crystal Penthouse. Všetky izby Penthouse kategórie s výnimkou Crystal Penthouses majú aj tretie lôžko určené pre cestujúcich vo veku do 11 rokov.
Penthouse kategória kajút zahŕňa okrem iného súkromné ​​paluby, služby osobného majordóma, súkromnú ​​vírivku a ovocie.

Ubytovanie na Esprit: Všetky kajuty (v štyroch kategóriách) na Crystal Esprit sú označené ako apartmány. Žiadny z nich nemá balkón, no všetky majú veľké okná. Všetky zahŕňajú služby majordóma a sú vybavené manželskou posteľou, písacím stolom, veľký gauč (na korom sa pohodlne vyspí tretí pasažier). K dispozícii je aj iPad (s mnohými aplikáciami, službami a informáciami o lodi či prístavoch..), telefón, televízia s plochou obrazovkou, Soundbar (zvukový systém pre hranie vlastnej hudobnej zbierky), rôzne župany, slnečníky, trezor, papuče a kávovar Krups (spolu s výberom Nespresso kapsúl). Mini-chladničky sú zásobené fľašou vína, vody a limonády, kúpeľna obsahuje exotické toaletné potreby Etro (sprchovací gél, šampón, telové mlieko a kondicionér) a tiež mini repellent proti hmyzu a opaľovací krém.

Stravovanie: Crystal ponúka celý rad možností stolovania a všetky jedlá a nápoje sú zahrnuté v cene (Poznámka: Niektoré značkové vína a liehoviny sú zahrnuté v cene plavby, zatiaľ čo ostatné špeciálne vína a liehoviny sú k dispozícii na vyžiadanie v špeciálnom Menu pre pôžitkárov za príplatok).
Ochutnajte pokrmy svetovej úrovne, od jedinečnej námornej reštaurácie šéfkuchára Nobu Matsuhisa, Umi Uma, až po Benátkami inšpirovanú reštauráciu Prego. Vychutnajte si neformálne denné stolovanie na Marketplace, príjemnom otvorenom priestore, ktorý sa každý večer premení na autentický brazílsky steakhouse Churrascaria. Dajte si vynikajúce zdravé a vegetariánske jedlá vo Waterside. A určite si vždy nájdite čas na popoludňajší čaj v Palm Court a na cigary a koňak v klube Connoisseur Club.
Lode Serenity a Symhony Neformálne stravovanie formou bohatého bufetu v Lido Café, zatiaľčo pečivo a kávu nájdete v Bistro, tradičné americké jedlá v Trident Grill, sladkosti v Trident Ice Cream Bar, ľahké občerstvenie v Tastes (na Crystal Serenity) alebo si môžete jedlo objednať priamo do svojej kajuty. Pre formálnejšiu verziu stolovania môžete zvoliť raňajky a večeru v Crystal Dining Room alebo ochutnať popoludňajší čaj a predjedlá v Palm Court.
Vo večerných hodinách je ideálnou voľbou Perfect Choice Dining, ktorý vám umožní zvoliť si medzi možnosťou skoršieho (od 18:15) či neskoršieho (od 20:30) sedenia v hlavnej jedálni.  Ak však dávate vo svojich stravovacích časoch prednosť väčšej flexibilite, môžete si vybrať svoj osobný čas prostredníctvom voľby Dining by Reservation.
Na lodiach sú aj dve prémiové večerné reštaurácie: Prego a Silk Road & The Sushi Bar. V cene každej plavby je zahrnutá aj jedna večera na výber v jednej z týchto reštaurácií. Rezervácia musí byť potom vykonaná vopred prostredníctvom online rezervačného systému; všetky dodatočné rezervácie si vyžadujú poplatok vo výške 30 USD na osobu a jedlo. Crystal ponúka i špeciálne osemchodové gourmet menu spárované s výberom vín vo Vintage Room; ceny sa tu odhadujú na 1.000 USD na osobu.

Na palube jachty Esprit sú k dispozícii štyri možnosti stravovania: v minibufete otvorenom 24/7 máte k dispozícii kávovar na kávové nápoje, sendviče, pečivo, nealkoholické nápoje, pivo a víno. Vnútorná a vonkajšia terasa je miestom pre á la carte raňajky aj obedy. Na večere je k dispozícii priestorná Yacht Club Restaurant (jedna z mála reštaurácií s otvorenou kuchyňou na mori) a v nej každý deň ponuka nového 4-chodového menu s možnosťou doobjednať si i iné jedlá.

Hostia a program: Crystal láka predovšetkým zámožnú klientelu vo veku od 30 rokov vyššie, pričom na dlhších plavbách môžu prevládať seniori. Na palube ponúka rôzne činnosti a zariadenia, ktoré zapôsobia na naozaj široké spektrum cestovateľských záujmov. Počas dní na mori sa môžete okrem iného zúčastniť fitness hodín, prednášok renomovaných lektorov, partičky golfu na golfovom ihrisku, seminárov o zdraví a wellness či ochutnávok vína a jedla, podstúpiť kúpeľné procedúry, navštíviť kasíno a tešiť sa napríklad výučbe cudzích jazykov v Creative Learning Institute.
Pokiaľ ide o večernú zábavu, od hviezd na Broadwayi až po živú hudbu a komediálne šou - zábava a obohatenie na svetovej úrovni sú vám k dispozícii. Premiérové filmy v The Hollywood divadle, nákupná pasáž, knižnica, kasíno ... Nuda je jediná možnosť, ktorú tu nenájdete.

Kúpele Crystal Life Spa sú inšpirované feng-šuej a revitalizovať  sa môžete vo fitnescentrách s najmodernejším vybavením. 

Pre deti je k dispozícii Junior Activity Program, ktorý ponúka aktivity pre deti všetkých vekových kategórií. Fantasia detský klub je otvorený pre deti vo veku od 3 do 12 rokov a môže sa pochváliť herňou s remeslami, osobnými počítačmi a stolnými hrami, zatiaľ čo Waves video pasáž zabezpečí program pre dospievajúcich vo veku od 13 do 17 rokov.

Na palube jachty Esprit sa nachádza malá posilňovňa, masážna miestnosť a vybrať si môžete medzi hodinami jógy či pilates. Nenájdete tam však špeciálnu animáciu pre deti a dospievajúcich.

Exkurzie: Počas svojho pobytu v každom prístave budete mať možnosť preskúmať okolie na vlastnú päsť alebo si zarezervovať jeden zo špecializovaných zážitkov Crystal Adventures.
Crystal Adventures sa líši podľa itinerára a prístavu; nie sú zahrnuté v cene plavby a je potrebné si ich rezervovať vopred. Hostia s číslom rezervácie a zálohou na plavbu si môžu vopred rezervovať svoje požadované výlety na pevnine online už 6 mesiacov (180 dní) pred začiatkom plavby prostredníctvom online portálu pre odbavenie hostí Crystal, Priority Check-In and Planning Center (PCPC).

Dresscode: Počas večerí sa odporúča formálnejšie oblečenie. Počas plavby sa koná minimálne jeden formálny večer (páni by mali mať kravatu), jeden príležitostný večer (sukne alebo dlhé nohavice pre ženy a elegantné košele pre pánov) a jeden elegantný večer (koktejlové šaty, elegantné sukne alebo nohavice pre ženy a oblek alebo nohavice so sakom pre mužov).
Na palube jachty Esprit je dresscode trochu voľnejší, neformálny; vhodné sú i slušné krátke nohavice.
V každom prípade odporúčame nezabudnúť ani na vhodnú obuv a oblečenie na exkurzie.

Oficiálna valuta a lodiach Crystal je americký dolár (USD).

Fajčenie je povolené len vo vyhradených priestranstvách na vonkajších palubách. Vo vnútorných priestoroch je povolené len vo fajčiarskom salóniku Connoisseur Club a VIP Casino (počas hry, na vyžiadanie).

V cene plavby je zahrnuté:

 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Concierge služby absolventov rakúskeho prestížneho „Les Clefs d'Or“
 • Plná penzia
 • Alkoholické nápoje (vrátane vybraných vín, šampanského, prémiových liehovín)
 • Všetky nealkoholické nápoje, ako je balená voda, nealkoholické nápoje a špeciálne kávy
 • Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet
 • Služba Penthouse Butler v apartmánoch Penthouse
 • Sprepitné pre personál
 • 24-hodinový kajutový servis
 • Vybrané aktivity na palube vrátane fitness hodín
 • Používanie príslušenstva na vodné športy (vodné lyže, wake boards, jet skis, snorkeling)
 • Niektoré exkurzie na pevnine (na jachte Esprit)
 • Jedna večera v prémiovej reštaurácii Prego alebo Silk Road & The Sushi Bar

V cene nie je zahrnuté:

 • Niektoré prémiové vína a liehoviny
 • Fakultatívne exkurzie na pevnine
 • Osobné výdaje na palube (spa, práčovňa, kasíno, nákupy v obchodoch atď.)
 • Stravovanie v prémiových reštauráciách
 • Prístavné poplatky
 • Doprava do a z prístavu
 • Cestovné poistenie
 • Víza (ak potrebné)

Video:


Informácie k situácii COVID-19 v súvislosti s plavbami spoločnosti Crystal Cruises

Dôležité upozornenie:
Uvedené informácie môžu podliehať zmenám i bez predchádzajúceho ohlásenia, v dôsledku zavedenia novo aktualizovaných nariadení zo strany lodnej spoločnosti. Pre presné informácie odporúčame kontaktovať Oneworld Travel mailom alebo telefonicky, prípadne konzultovať webovú stránku spoločnosti.

Aktuálne informácie o plavbách Crystal Cruises v súvislosti s pandemickou situáciou COVID-19: LINK (v angličtine).

 Z dôvodu zaistenia čo najbezpečnejších zážitkov budú musieť byť všetci členovia posádky a cestujúci na všetkých plavbách spoločnosti Crystal Cruises plne zaočkovaní.

Spoločnosť Crystal sa zaväzuje plne dodržiavať všetky miestne a globálne príslušné zdravotnícke orgány vrátane politiky Medzinárodnej asociácie Cruise Lines (CLIA) a podľa potreby aktualizovať protokoly Crystal Clean +. 

Zdravie a bezpečnosť - Crystal Clean +

Bezpečnosť hostí a členov posádky je na prvom mieste.
Z tohto dôvodu sa zavádzajú nové pravidlá a protokoly, aby hostia mohli rezervovať svoju plavbu s istotou a dôverou.

S viac než 30 rokoch plavieb do ďalekých končín sveta má Crystal dlhoročnú tradíciu implementácie a udržiavania výnimočných štandardov pre zdravie a bezpečnosť na mori. Program Crystal Clean + vylepšuje tieto vysoké štandardy tak, aby vyhovovali výzvam, ktoré predstavuje pandémia Covid-19. Spoločnosť tieto výzvy rieši pomocou vedy a inovácie a v súlade s najnovšími údajmi a odporúčaniami odborníkov na zdravie.

Návrat k Crystal 4.0
Nové protokoly sú najnovšími aktualizovanými mierami v aplikácii Crystal Clean+ verzia 4.0. S ohľadom na obnovenie služieb bude každý protokol neustále vyhodnocovaný a aktualizovaný, ak budú k dispozícii nové informácie.

Pred nástupom na palubu
Prehlásenie o bezpečnosti vyplnené prostredníctvom zabezpečeného online portálu Crystal, Centra prednostnej registrácie a plánovania (PCPC). Podpísaním svojho Prehlásenia o bezpečnosti, hosť poskytne skutočný obraz o svojom zdraví.
Nalodenie a vylodenie
Každému hosťovi bude pred vstupom na loď alebo pred odchodom na breh bezkontaktne skontrolovaná teplota. Pred nalodením bude všetka nakladaná batožina vydezinfikovaná. Pre bezpečné nalodenie a vylodenie sú vždy dodržiavané všetky miestne zdravotné predpisy.
Spoločenské odstupy
Crystal Cruises poskytuje každému hosťovi množstvo osobného priestoru, ktorý je na mori bezkonkurenčný. Lode Crystal sú navrhnuté tak, aby ponúkli takmer dvojnásobný priestor na hosťa v porovnaní s loďami podobnej veľkosti od iných spoločností . Crystal Clean + však ide ešte ďalej a ešte viac znižuje obsadenosť na meter štvorcový.
Ubytovanie pre hostí
Každá kajuta a apartmán, vrátane všetkých kúpeľní, šatníkov a skriniek, sú pravidelne dezinfikované výrobkami, ktoré sú uvedené na zozname EPA-N a spĺňajú kritériá na použitie proti COVID-19. Tieto činnosti sú doplnené elektrostatickým zahmlievaním lekárskymi antivírusovými a antimikrobiálnymi oxidantmi.
Verejné priestory
Každý centimeter každej reštaurácie, salónika, telocvične, kasína, toalety, chodby, nočného klubu či divadla je dezinfikovaný lekárskymi čistiacimi prostriedkami a vydrhnutý do bezchybnej dokonalosti.
Systémy vzduchovej ventilácie
Flotila Crystal ponúka 100% čerstvý, nerecyklovaný vzduch v každej kajute a vo všetkých spoločenských priestoroch. Primeraný počet kajút s priľahlou chodbou sú vyčlenené na izoláciu pre prípad choroby, so samostatným ventilačným systémom.
Používanie ochraného zakrytia tváre
Spôsoby používania ochranného zakrytia tváre budú neustále prehodnocované z hľadiska vyvíjajúcich sa najlepších postupov odporúčaných epidemiológmi, ako aj z hľadiska súladu s politikami miestnych autorít v navštívených lokalitách.
Normy a postupy pre členov posádky
V rámci programu Crystal Clean + sú dôstojníci a členovia posádky pravidelne monitorovaní na teplotu, testovaní na prítomnosť COVID-19 a sú monitorované aj tie najmenšie príznaky. .
Jedlo & Nápoje
Podávanie jedál a nápojov bolo na palubách Crystal vždy mimoriadnym zážitkom. Stravovacie služby budú prepracované s cieľom zachovať eleganciu a minimalizovať spoločenský kontakt, tzv. bezkontaktné stolovanie.
Výlety na pobreží
Spoločnosť Crystal spolupracuje s partnermi na brehu, aby bolo zabezpečené, že protokol Crystal Clean + ochráni hostí aj keď opustia loď na prieskum navštívených destinácií.
Zdravotné stredisko na palube
Existujúce vysoko moderné lekárske strediská na palube budú ešte posilnené. Štandardom sú teraz ventilátory a nové vybavenie na testovanie vírusov. Každá loď má vyhradený lekársky tím, ktorý je k dispozícii nepretržite. Spoločnosť Crystal ďalej spolupracuje s miestnymi lekárskymi úradmi v každom prístave s cieľom zabezpečiť, aby pre hostí vyžadujúcich lekársku starostlivosť na pevnine boli k dispozícii kvalitné zdravotnícke zariadenia (a dôležité miestne siete a vzťahy). 
Referent verejného zdravia
Certifikovaný pracovník dohliada na implementáciu prísneho protokolu Crystal Clean + na prevenciu a zmierňovania nákazy. V synchronizovanej spolupráci s príslušnými zdravotníckymi úradmi podporuje palubné lekárske tímy a zabezpečuje, že denné čistenie lode zodpovedá štandardom Crystal Clean +.
Spoločná zodpovednosť
V programe Return to Crystal 4.0 je bezpečnosť samozrejme obojsmerná a počas spoločnej cesty sú hostia žiadaní, aby sa zaviazali k preventívnym opatreniam, vrátane nevycestovania v prípade ochorenia. Informácie o najlepších postupoch a odporúčania týkajúce sa preventívnych opatrení, ako aj pokyny odborníkov na verejné zdravie ohľadom COVID-19 budú komunikované na všetkých lodiach, vrátane označení na verejných priestranstvách, v dokumente Welcome Onboard a v kajutových televízoroch.
Hostia musia dodržiavať všetky protokoly a pokyny Crystal Clean +, týkajúce sa základných pravidiel hygieny a bezpečnosti.